КОНСТРУКТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ І ПРИНЦИП РОБОТИ КАРТОПЛЕСАДЖАЛКИ ДЛЯ МОТОБЛОКА
КОНСТРУКТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ І ПРИНЦИП РОБОТИ КАРТОПЛЕСАДЖАЛКИ
Зміст статті
Для власників міні-ферм або великих присадибних ділянок стомлюючим заняттям є не тільки збір врожаю коренеплодів, але і весняна посадка картоплі. У цьому, само собою зрозуміло, нічого дивного немає. Адже для того, щоб засадити обрану площа доводиться протягом довгого часу вручну розкладати в борозни бульби, а після, засипаючи їх, обходити всі ряди.
В результаті на це доведеться витратити багато часу і сил, а в разі міні-ферми – та засобів, так як знадобиться залучити додаткових працівників. Щоб уникнути таких труднощів, необхідно тільки обзавестися картоплесаджалка для мотоблока, яка багаторазово полегшить роботу і заощадить цінне в період весняних посадок час.
Вирішивши, що картоплесаджалка в господарстві необхідна, можна піти двома способами – придбати готову або зробити її самостійно. Також варто ознайомитися і з оборотної картоплесаджалка, має дещо інший принцип роботи, ніж класичні зразки. Незалежно від того, чи механізм виготовлений своїми руками або картоплесаджалка для мотоблока буде куплена готової, варто дізнатися про це обладнанні більш докладно.
ОБОРОТНА КАРТОПЛЕСАДЖАЛКА
Оборотна картоплесаджалка для мотоблока має опорне колесо, плуг і дискові окучники. Застосовується вона з мотоблоками середнього і важкого класу. Послідовність роботи з такою моделлю наступна:
- • плуг прорізає борозну;
- • вноситься добриво (вручну);
- • укладається картопля (вручну);
- • окучник засинає посадки.
Вибір цього варіанту картоплесаджалки для мотоблока виправданий у тому випадку, якщо не хочеться мати обладнання, яке застосовується тільки раз на рік. Справа в тому, що подібний пристрій можна використовувати і при догляді за картоплею, підгортаючи його.
Для тих же, у кого посадки картоплі проводяться на міні-фермі, на її площах таке навісне обладнання не виявиться достатнім помічником, так як з них значну частину роботи доводиться виконувати вручну. Якщо подивитися на креслення і розміри такої картоплесаджалки для мотоблока, стане ясно, що вона все ж призначена для присадибних ділянок.
ПОПУЛЯРНІ МОДЕЛІ
Відправляючись купувати картоплесаджалку, садівник стикається з великим вибором цього навісного обладнання. Найбільш поширеними на сьогоднішній день є картоплесаджалки для мотоблоків чотирьох видів, на які варто звернути увагу. Ці картоплесаджалки для мотоблоків мають досить великий розмір і самі висаджують бульби в грунт, одночасно з цим засипаючи їх.
Модель КС-1 універсальна і підходить до середнім і важким мотоблоків не тільки російського, але і іноземного виробництва. Вага такої саджалки, не завантаженої картоплею, близько 25 кг. Вона може обслуговувати лави шириною від 60 до 70 см. Кількість картоплин, які садить це пристрій на метр, 5-6 штук. Швидкість посадки бульб такий картоплесаджалка дорівнює 0.2 га/год, чого цілком достатньо для комфортної роботи.
КС-1А вже більш важка картоплесаджалка, що має місткість в 34л, що дозволяє завантажити в неї до двох відер картоплі. Ширина ряду посадки 60см, а кількість бульб на метр 5 штук. Ця картоплесаджалка відмінно підходить для всіх видів російських важких і середніх мотоблоків, в тому числі і для популярної Неви.
КСМ-1 одна з найважчих картоплесаджалок для мотоблока, що має об'єм в 41л. Відстань між бульбами при посадці виходить від 25 до 30см. Ширина рядів може регулюватися від 40 до 60см. Площа, засаживаемая за годину, становить 0.25 га. Розміри такої картоплесаджалки досить великі, і вона найчастіше використовується з важким мотоблоком.
Заслуговує уваги і малогабаритна картоплесаджалка для мотоблока, яка, незважаючи на значну вагу, досить компактна. Ємність для картоплі у неї має об'єм 34 л. Як і попередні моделі, ця теж сумісна з усіма російськими та основними імпортними моделями мотоблоків. Такі картоплесаджалки для мотоблока дуже зручні і прості в експлуатації.
Перед покупкою необхідно докладно вивчити документацію до обраної картоплесаджалки для мотоблока і розглянути додається креслення. Також корисно переглянути відео роботи картоплекопалки для мотоблока.
САМОРОБКА
Тим, хто любить самостійно майструвати різне устаткування, варто ознайомитися з інструкцією та відео інструкцією по створенню картоплесаджалки для мотоблока своїми руками. Також обов'язково треба мати креслення картоплесаджалки. Спираючись на них, майстер і буде виготовляти саморобну картоплесаджалку для мотоблока.
З матеріалів для картоплесаджалки для мотоблока, зробленої своїми руками, знадобляться:
- • металева рама;
- • ємність для завантаження картоплі;
- • система зірочок;
- • система для розпушування;
- • колеса;
- • металеві штифти.
Все перераховане можна зробити для картоплесаджалки самостійно, але це буде досить дорого, тому більше сенсу купити вже готове. Купуючи окремі частини, треба дотримуватися точне відповідність одного іншому. Коли все необхідне куплено, можна переходити до складання картоплесаджалки для мотоблока своїми руками згідно наявному кресленню.
Перевагою саморобної картоплесаджалки є можливість зробити її максимально зручною для конкретного випадку, а також у будь-який час оснастити додатковими частинами, наприклад, ємністю для добрив. Така картоплесаджалка буде максимально функціональною.
Купуючи або виготовляючи картоплесаджалки, важливо вірно оцінити потужність свого мотоблока і підібрати обладнання, виходячи з цього.
- Як вибрати газонокосарку для дому?Газонокосарки є незамінними помічниками при догляді за зеленими ділянками. Газонна трава для правильного розвитку і зростання потребує періодичного скошуванні. Те, який інструмент ви виберіть, визначить зручність, швидкість і якість...Як вибрати газонокосарку для дому?
- Про компанію STIGA (лідер по виробництву газонокосарок і садової техніки) та історія цієї компанії в деталях.Stiga має високу якість і чудові експлуатаційні характеристики, перевірено часом!Про компанію STIGA (лідер по виробництву газонокосарок і садової техніки) та історія цієї компанії в деталях.