Кошик
672 відгуків
Детальніше про послугу "ДОВІРА"? (❤️Usługa zaufania❤️)Бажаю дізнатися!
BULATOCHKA - САДОВА та ІНСТРУМЕНТАЛЬНА ТЕХНІКА
+380 (99) 642-39-79VIBER
+380 (96) 901-70-77Відділ продажу (роздріб)
+380 (93) 536-41-20Відділ продажу (роздріб)
+380 (99) 249-67-78Відділ запчастин та ремонту
Додати відгук

Вибір зварювального інвертора, практичні поради ?

Вибір зварювального інвертора, практичні поради ?


Як зробити правильний вибір зварювального інвертора виходячи з характеру робіт і технологічних завдань, для виконання яких Ви вирішили його придбати, а також умов і особливостей його експлуатації.

 

Зробити правильний вибір зварювального інвертора ми рекомендуємо виходячи з характеру робіт і технологічних завдань, для виконання яких Ви вирішили його придбати, а також умов і особливостей його експлуатації.

■ Товщини деталей або матеріалів, які Ви будете зварювати:
Це товщина листа, товщина стінки труби, діаметр дроту, арматури, розмір катета шва при тавровом або нахлесточном з'єднанні. Товщина матеріалу буде визначати діаметр електрода і величину зварювального струму.
■ Електроди якого діаметру будуть використовуватися: Діаметр електрода визначається товщиною зварюваних матеріалів і видом з'єднання.
■ Яким буде робочий зварювальний струм: Зварювальний струм визначається в залежності від діаметра електрода. Можна використовувати спрощену формулу: Ісв = (30-40)dэ. Це орієнтовне значення, яке коригується залежно від товщини і марки матеріалу, особливостей з'єднання, положення зварювання.
■ Мережа живлення: Визначте для якої мережі живлення необхідно вибрати зварювальний інвертор:
– стаціонарна мережа 220 В;
– автономне живлення 220 В від електрогенератора;
– стаціонарна промислова мережа 3х380 В;
– автономне харчування 3х380 від електрогенератора;
■ Обсяг і тривалість (інтенсивність) зварювальних робіт:
Після того, як обрані діаметр електрода й орієнтовний зварювальний струм, слід визначити, наскільки тривало зварювальний інвертор має працювати цим електродом у режимі зварювання (під навантаженням) при заданому робочому зварювальному струмі. Тобто в короткочасному режимі, в режимі середньої тривалості або в тривалому (безперервному) режимі роботи. Робочий зварювальний струм і тривалість режиму зварювання будуть визначати подальші характеристики інвертора – номінальний зварювальний струм і ПВ%.
■ Тривалість включення – ПВ (%) зварювального інвертора:
Більшість зварювальних джерел – трансформатори, випрямлячі та інвертори зокрема, працюють в повторно-короткочасному режимі. Це означає, що період роботи під навантаженням (зварювання) чергується з періодом роботи без навантаження (на холостому ходу, режим паузи).
■ Номінальний зварювальний струм інвертора: Як правило, в описах зварювального інвертора (паспортах, інструкціях, рекламних проспектах) вказується номінальний зварювальний струм (частіше максимальний) при відповідному значенні ПВ. Номінальний зварювальний струм – це струм, при якому інвертор буде працювати без перевантаження і не буде перегріватися, з урахуванням дотримання ПВ (%), тобто в повторно-короткочасному режимі.
Якщо Ви визначили, що для ваших умов робочий струм буде -120А (Наприклад для зварювання електродом 3 мм деталей товщиною 3-4 мм), а режим зварювання – середньої або високої тривалості (ПВ=40...60%), то НЕ СЛІД вибирати інвертор з номінальним струмом 120А і ПВ=60%, завжди необхідно мати запас по струму (потужності) в межах 30-50%.

Враховуйте наступні особливості:
– робота при максимальних значеннях зварювального струму може призвести до перегріву і виходу з ладу інвертора;
– при зниженні напруги в мережі до 180-190 В, потужність інвертора як правило падає і зварювальний струм буде нижче розрахункового;
– при використанні зварювальних кабелів довжиною більш 5 м, потужність інвертора також падає і зварювальний струм буде нижче розрахункового;
– при використанні мережевих кабелів довжиною більше 15 м, особливо малого перерізу, напруга на вході інвертора буде нижче і зварювальний струм також буде нижче розрахункового;
– ряд недобросовісних виробників завищують паспортні дані струму і ПВ%, в результаті чого інвертор або не забезпечує потрібний струм, або працює з перевантаженням, перегрівається і виходить з ладу.
Якщо Ви тримаєте в руках паспорт на дешевий інвертор, в якому написано «Номінальний зварювальний струм – 160А», то цілком може виявитися, що в реальності цей струм буде істотно нижче.
Іншими словами, якщо для роботи потрібен зварювальний струм 100-120А, виберіть інвертор з номінальним струмом 160А, якщо потрібно 160А, виберіть зі струмом 200А або 250А, і. т. д.

■ Особливості мережі живлення. Якщо Ви підключаєте інвертор до стаціонарної мережі 220 В, зверніть увагу на фактичне напруга в мережі. Якщо воно постійно знижений, вибирайте модель інвертора, в якій прямо зазначено на діапазон живлячої напруги і можливість роботи при зниженій напрузі. Більшість моделей зберігають працездатність при відхиленнях напруги в межах 220 В +-15%, тобто витримують падіння напруги в мережі до 187 В, а при більшій падінні можуть відключатися або різко втрачати потужність.
■ Включилася термозахист – порушений режим: Не варто покладатися на «всі сто» на вбудовану систему термозахисту. У ряді випадків термозахист може не спрацювати і не захистити перегрітий інвертор, особливо у дешевих моделях, де якість датчиків низьке. Термодатчик може спрацювати наприклад 20 разів, а потім вийти з ладу. Крім цього, термодатчики стоять не на всіх силових елементах, які нагріваються. Якщо у інвертора спрацювала термозахист, це аварійний режим, ознака того, що апарат перегрітий, тобто зварювальник порушив ПВ%, і необхідно зменшити струм або збільшити час паузи.
■ Цифрова індикація (амперметр, дисплей і т. д.). Цифрова індикація зварювального струму дозволяє встановити і візуально контролювати значення зварювального струму з високою точністю, що дозволяє швидко налаштувати потрібний струм при частих змінах режиму зварювання (при зварюванні різних товщин електродами різних діаметрів). Фактичне значення зварювального струму відрізняється від попередньо встановленого значення (встановлення) і коригується під час зварювання.
■ Особливості місця зварювання, пристрої зниження напруги холостого ходу. При проведенні зварювальних робіт в умовах підвищеної вологості, замкнутих просторах і обмежених умовах (колодязях, тунелях, резервуарах тощо) для дотримання вимог техніки безпеки використовуються зварювальні інвертори з вбудованим пристроєм (блоком) зниження напруги холостого ходу (VRD), яке забезпечує електробезпеку зварника.
Пристрій знижує напругу холостого ходу зварювального інвертора до безпечного значення 9-15в при розмиканні зварювального ланцюга і повертає інвертор в початковий стан при торканні електродом деталі.

Переваги зварювальних інверторів

Технічні:
• високий ККД – 85-95%;
• ідеальний коефіцієнт потужності – 0,99;
• мінімальний витрата дефіцитних електротехнічних матеріалів;
• широкий діапазон регулювання параметрів режиму – від декількох ампер до сотень і тисяч; Зварювальний інвертор має значно ширший, ніж у звичайного апарату, діапазон регулювання зварювального струму, що особливо важливо при зварюванні тонкими електродами (діаметром 1,6 або 2 мм) – дуга на малих струмах «шепоче», бризок немає – не сварка, а одне задоволення;
• тривалість навантаження джерел живлення в робочому діапазоні режимів зварювання – до 80%;
• можливість паралельної роботи джерел на єдину навантаження;
• плавне регулювання зварювального режиму в широкому діапазоні струмів і напруг; * дистанційне керування джерелом;
• мінімальні втрати електричної енергії в зварювальних кабелів і з'єднувальних елементах;
• невеликі габарити і маса, зручність перенесення і доставки джерела до місця зварювання;
• високий рівень електробезпеки за рахунок подвійної ізоляції.

Технологічні:
• зварювання покритими електродами будь-яких марок на постійному і змінному струмі;
• універсальність зовнішньої статичної характеристики, що забезпечує ручне дугове зварювання покритим електродом неплавким – в середовищі аргону, механізовану плавким електродом в захисних газах;
• стабільність запалювання дуги за рахунок високого Uxx і осциляції;
• можливість зварювання короткою дугою, зменшує енерговитрати і поліпшує якість зварного з'єднання завдяки зменшенню зони термічного впливу;
• якісне формування шва у всіх просторових положеннях;
• мінімальне розбризкування при зварюванні;
• можливість виключити магнітне дуття при зварюванні на постійному струмі;
• зварювання важкозварювальних сталей і сплавів;
• мікропроцесорне управління зварювального інвертора забезпечує стійку зворотний зв'язок струму і напруги на дузі з вихідними параметрами апарату – при запалюванні дуги апарат генерує додатковий імпульс струму (так званий «гарячий старт»), а при короткому замиканні зварювальний струм відразу вимикається – тобто «приморозить» електрод тут практично неможливо;
• можливість зварювання складних металоконструкцій зварниками недостатньої кваліфікації.

Недоліки зварювальних інверторів
• Вартість інверторної зварювальної установки приблизно в 2-3 рази вище зварювального трансформатора. Тобто, якщо досвід зварника досить високий чи не потрібно особливої якості робіт при купівлі зварювального апарата можна обійтися і меншими грошима.
• Ремонт традиційних зварювальних апаратів зазвичай дешевше. При виході з ладу «серця» інвертора – модуля I. G. B. T. – доведеться віддати від 1/3 до половини вартості самого апарату. Поломка відбувається у випадках різкої перевантаження: зварювальник намагається якомога швидше розрізати дуже товстий і міцний метал (наприклад, рейки), а також при великих перепадах напруги в електромережі. У подібних випадках захист апарату – теплове реле – просто не встигає спрацьовувати.
• Інвертор більше, ніж інші зварювальні апарати боїться пилу. Особливо це стосується виробництва і будівництва. Інвертор треба очищати і продувати набагато частіше інших видів зварювальних апаратів.
• Електроніка «не любить» температур нижче нуля градусів. А експлуатація при – 150С і нижче можуть «вбити» апарат. Зберігання зварювального інвертора в гаражі також небажано (різкі перепади температур призводять до появи конденсату на платах, що може пошкодити окремі вузли). Тема експлуатації зварювальних інверторів при температурах нижче нуля, на жаль, дуже слабо висвітлена виробниками.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner