Вдаримо культиватором по кризі!

Ще 10-15 років для більшості з нас поняття «дача» асоціювалося виключно з «агрофітнесом» — лопата, картопляні грядки, теплиці. Потім прагнення вирощувати щось їстівне потихеньку почало відступати перед бажанням перетворити заміський ділянку в місце приємного і не виснажливого відпочинку. Почала розвиватися культура розведення газонів, облаштування альпійських гірок, клумб, живих огорож та інших красивостей. І тут грянула криза.
Вже зараз зрозуміло, що попит на «газонну» техніку знизився, і досить помітно. Але при цьому різко виріс попит на насіння «їстівних» рослин, а також на культиватори та мотоблоки. Схоже, нас криза не страшний — при перших же ознаках небезпеки, що насувається расслабившиеся на власних газонах росіяни згадали, що булки не ростуть на деревах, а свої особисті «6 соток» — це не тільки зелений газончик і приємне місце для пікніка, а й потенційне джерело рослинних (а при грамотному підході і тварин) білків, вуглеводів і інших мікроелементів, а також цілком серйозна підмога в битві за сімейний бюджет.
Однак навряд чи розумно намагатися виграти цю битву, використовуючи дідівський інструмент. Найбільш трудомістка справа — це обробка землі, і сучасний ринок в змозі запропонувати нам безліч різних механізмів, що полегшують важку ручну працю. Вибір досить різноманітний — від легких і надлегких культиваторів, якими зручно рихлити грядки в теплицях або переорювати клумби складної форми, до важких мотоблоків, яким ніде розвернутися ні на шести, ні на шістдесяти сотках, їм подавай гектар, а то і більше. Ви не пробували придбати мотоблок п'ятнадцять років тому? Це було далеко не так просто, як зараз.
Припустимо, питання «брати або не брати» вирішено позитивно, з внутрішньої «жабою» вдалося домовитися. Постає друге питання — а що ж, брати? Тут слід ретельно все зважити і врахувати безліч параметрів: хто саме буде працювати, для яких площ і для яких обсягів роботи потрібна техніка. Щоб описати все докладно, доведеться написати цілу окрему статтю, тому обмежимося лише кількома зауважень.
Надлегкі культиватори важать близько 10 кг, ними легко працювати і жінкам, і літнім людям. Це дуже мобільні машини, вони зручні для роботи у вузьких міжряддях та інших важкодоступних місцях. Деякі моделі обладнані електродвигунами, але частіше зустрічаються 2 - або 4-тактний ДВС.
Легкие культиваторы (15–30 кг), укомплектованные окучником, удобны для нарезки гряд под посадку различных культур. Однако скромные вес не позволяет использовать их для обработки «целины»: машины «выпрыгивают» при попадании фрезы на твердый ком земли или корешок. Средние культиваторы (30–60 кг) — едва ли не самые универсальные, подходят для обработки обширных участков. Для работы в узких местах удобнее те модели, что имеют заднюю передачу. Наконец, есть тяжелые культиваторы (более 60 кг) с моторами мощностью свыше 5 л.с. и несколькими передачами вперед и назад. На них можна навішувати плуги, окучники, выкапыватели коренеплодів, а також чіпляти вантажний причіп. Ці моделі підходять для професійного використання в фермерських чи комунальних господарствах.
- Як вибрати газонокосарку для дому?Газонокосарки є незамінними помічниками при догляді за зеленими ділянками. Газонна трава для правильного розвитку і зростання потребує періодичного скошуванні. Те, який інструмент ви виберіть, визначить зручність, швидкість і якість...Як вибрати газонокосарку для дому?
- Про компанію STIGA (лідер по виробництву газонокосарок і садової техніки) та історія цієї компанії в деталях.Stiga має високу якість і чудові експлуатаційні характеристики, перевірено часом!Про компанію STIGA (лідер по виробництву газонокосарок і садової техніки) та історія цієї компанії в деталях.