Як вибрати мотоблок (мотокультиватор)
Що таке мотоблок і культиватор, і як вибрати кращу техніку для свого саду-городу
Компактна техніка дозволяє легко і якісно обробити землю
Ось і прийшов садово-городній сезон, а з ним — робота на свіжому повітрі, крепатура в кінцівках і зірвані спини. Втім, сьогодні можна не тільки зберегти здоров'я і обробити землю легко, швидко і якісно. Для цього досить обзавестися малої садівничої технікою — культиваторами і мотоблоками.
Про те, що це таке, для чого використовувати цю техніку і як її вибрати, нам розповіли менеджер з продажу малої механізації компанії "BULAT" Юрій та менеджер з продажу інтернет-магазину "BULATochka.prom.ua" Олександр.
МОТОБЛОК. Уявіть собі передню половину мініатюрного трактора, до якої ззаду прироблені чепіги від плуга. Приблизно так виглядає мотоблок — двоколісний самохідний агрегат з двигуном внутрішнього згоряння. Він котиться вперед, а ви йдете позаду, тримаючись за рукоятки, на яких розташовані всі необхідні вузли і точки управління. Більшість мотоблоків має кілька передач для руху вперед і одну або дві для заднього ходу. Щоб агрегат не просто рухався, але і приносив користь (орав, культивував і т. д.), на нього навішують необхідні знаряддя, наприклад, плуг. Чималий вага — близько 100 кг — і досить потужний двигун (від 6 л. с., а у більшості моделей на ринку — не менше 8 л. с.) роблять його непоганим інструментом для оранки.
Крім того, мотоблоки оснащені спеціальним приводом для навісного обладнання, через який можна передавати частину потужності мотора, наприклад, на підвішену сінокосарку. В цілому це універсальний механізм, який дозволяє виконувати різноманітні сільгоспроботи: від оранки землі до стрижки трави. Він навіть може виступати в ролі транспортного засобу: для цього досить обзавестися невеликим причепом з сидінням, що кріпиться ззаду. На таких "вантажівках" народ у наших селах і дачних кооперативах перевозить дрова, добрива і врожай, а взимку з його допомогою прибирає сніг. Самий слабенький мотоблок здатний тягнути не менше 400 кг вантажу.
Мотоблок. Униварсальный агрегат — і зоре, і скосить, і врожай привезе.
КУЛЬТИВАТОР. При всіх перевагах мотоблока, його потужність і універсальність потрібні далеко не кожному. Та й чималу вагу для щоденних сільгоспробіт може здатися нудним. Тому великою популярністю серед дачників-городників користується спрощена і полегшена версія мотоблока — культиватор, який економічніше за ціною і енергоспоживанню.
Типовий культиватор менше мотоблока. У нього в стандартній комплектації замість коліс встановлені спеціальні фрези — обертаючись, вони не тільки розпушують і перемелюють землю, але і підтягують агрегат вперед. Власне, фрези і є головним робочим інструментом культиватора. Навісити додаткове обладнання, що працює від двигуна, на культиватор не вдасться — немає відповідного приводу. Використовувати можна тільки "пасивні" інструменти — плужок, картоплекопалку, окучники і т. д. Але і то не завжди — є моделі, де навіть це не передбачено.
Важать культиватори не більше 50 кг, причому є широкий вибір моделей вагою до 20 кг Таку машину можна легко втримати в руках, так і бензину культиватори споживають небагато (існують навіть культиватори з електромотором).
Суттєво відрізняється і ціна на ці типи машин. Так, щодо малопотужний і недорогий мотоблок (6 к. с.) може коштувати в 1,5—2 рази дорожче, ніж культиватор приблизно тієї ж потужності і того класу — $500-600 і $340 відповідно.
ВИБІР. Головні критерії вибору — оброблювана площа та вирішувані завдання. Так, якщо ділянка має розмір до 10 соток, то цілком можна обійтися культиватором. Якщо ж вам пощастило мати наділ обширніше — 20-25, а тим більше 30 соток, то тут без мотоблока обійтися буде складніше.
Далі, якщо на вашому маленькому ділянці необхідно просто культивувати землю — після осінньої оранки, то можна купити культиватор невеликої потужності, на 3,5—4 кінських сили. Якщо додатково користуватися навісним обладнанням (наприклад, для оранки), то краще купувати техніку більш сильну — бажано, 5,5—6 л. с. Проте все добре, поки мова йде про легкі і вже оброблених (зораних) грунтах. Щільних чорноземів і тим більше цілини культиватор на оранці не візьме — тут вже потрібен важкий мотоблок. "Харчуються" залізні поні бензином (А92, 95) або дизелем, споживаючи в середньому 2-2,5 літра палива в годину при середній потужності 6 л. с. При нинішній ціні на пальне (11-13 грн) годину роботи помічника обійдеться в 20-25 грн.
НЮАНСИ ВИБОРУ
При купівлі мотоблоків та культиваторів фахівці рекомендують звертати увагу на виробника. Як правило, мала техніка європейських фірм комплектується або "рідними" двигунами цих же компаній (часто цей варіант більш доступний), або надійними двигунами відомих брендів — виробників автомобілів і мотоциклів. Такий двигун може служити півтора десятка років, і стільки ж — після капремонту (як говорять фахівці, "ще ваші онуки будуть працювати"). Агрегати маловідомих китайських фірм такою надійністю похвалитися не можуть, за винятком продукції заводу "WEIMA". У будь-якому випадку потрібно більше дізнатися про репутацію компанії-виробника (на форумах, у фермерів та спеціалістів).
Ще один важливий нюанс — наскільки стабільно постачають запчастини до техніки. У нас можна знайти недорогі якісні мотоблоки та культиватори, для яких сама незначна поломка двигуна (а цим страждають дешеві китайські моделі) виявляється фатальною — запчастини до них в Україну не постачають. У нас працює свій сервісний центр і стежимо за постійною наявністю запчастин продається нами техніки! Це є умова заводу!!! Гарантія і Сервіс!!! Замовляйте якісну техніку в нашому магазині.
- Як вибрати газонокосарку для дому?Газонокосарки є незамінними помічниками при догляді за зеленими ділянками. Газонна трава для правильного розвитку і зростання потребує періодичного скошуванні. Те, який інструмент ви виберіть, визначить зручність, швидкість і якість...Як вибрати газонокосарку для дому?
- Про компанію STIGA (лідер по виробництву газонокосарок і садової техніки) та історія цієї компанії в деталях.Stiga має високу якість і чудові експлуатаційні характеристики, перевірено часом!Про компанію STIGA (лідер по виробництву газонокосарок і садової техніки) та історія цієї компанії в деталях.