Кошик
672 відгуків
Детальніше про послугу "ДОВІРА"? (❤️Usługa zaufania❤️)Бажаю дізнатися!
BULATOCHKA - САДОВА та ІНСТРУМЕНТАЛЬНА ТЕХНІКА
+380 (99) 642-39-79VIBER
+380 (96) 901-70-77Відділ продажу (роздріб)
+380 (93) 536-41-20Відділ продажу (роздріб)
+380 (99) 249-67-78Відділ запчастин та ремонту
Додати відгук

Як садити картоплю мотоблоком?

Як садити картоплю мотоблоком?

Як садити картоплю мотоблоком?

Мало хто з дачників не виділяє місце на своїй ділянці для посадки картоплі. Роль картоплі у нашому повсякденному харчуванні важко переоцінити. Але посадка і збирання картоплі доставляють нам чимало клопоту.

Ручний окучник для нарізання борозен під посадку картоплі

Для полегшення процесу посадки картоплі існують спеціальні пристосування. Найбільш поширеним з них є мотоблок. Але як садити картоплю мотоблоком? Дане питання цікавить багатьох дачників, оскільки інструкцію по роботі з мотоблоком знайти досить проблематично. Адже до мотоблоку при купівлі додається лише одна інструкція з експлуатації його двигуна, правила роботи з навісним обладнанням геть відсутні, тому розбиратися з цим дивом техніки доводиться самостійно.

Про те, як правильно садити картоплю і доглядати за нею вже була написана окрема стаття, яку я вам настійно рекомендую до прочитання. Сьогодні ми розглянемо іншу хвилюючу проблему, про яку було сказано вище – як здійснюється посадка картоплі мотоблоком, який робить наш з вами праця значно легше. Отже...

Посадка картоплі мотоблоком починається з прокладання борозен. Спочатку робиться перша борозна, при цьому намагаємося її проходити як можна рівніше. Після цього колесо культиватора ставиться у краю першої борозни і потім так само рівно робиться друга. Всі інші борозни робляться аналогічно. Відстань між окремими борознами при цьому способі виходить найоптимальнішим – приблизно по 60 див.

При необхідності в борозни заздалегідь перед посадкою вносяться добрива. Потім по всім борознах рівномірно розподіляються насіння картоплі, після чого можна за допомогою культиватора засипати картоплю в борознах. Мотоблок для цього повинен розташовуватися таким чином, щоб одне колесо його йшло по картоплі. Тільки так можна отримати рівні і рівномірно засипані ряди.

Рекомендується на етапі формування борозен використовувати металеві колеса, а при засипанні картоплі – гумові. Необхідно це для того, щоб не пошкодити тільки що посаджений картоплю в борознах.

Посадка картоплі мотоблоком

Мотоблок користується у дачників великим успіхом, адже садити картоплю мотоблоком набагато швидше і простіше. Особливо широко поширена посадка картоплі мотоблоком на великих ділянках. Взагалі, в даний час мотоблоки не рідкість і вони широко застосовуються в присадибному господарстві. Мотоблоки значно полегшують працю по обробці грунту і виконують безліч інших робіт допомогою використання різного навісного обладнання. Дуже часто «мотоблок» плутають з іншим терміном – «мотокультиватор». Головною функцією мотокультиваторів є культивація, тобто розпушення поверхневого ґрунтового шару без перевертання пласта. Мотоблоки ж більш універсальні і можуть використовувати спеціальні навісні або причіпні знаряддя. За допомогою культиватора можна зорати землю, подрібнити великі брили після оранки, видалити бур'яни, розпушити грунт, перемішати з грунтом вносяться добрива, очистити ділянку від снігу, перевезти вантаж і т. д.

Етапи підготовки ґрунту та посадки картоплі під мотоблок: працюємо з різними насадками

Оранку ґрунту мотоблоком дуже зручно проводити із застосуванням відповідної насадки – плуга (фрези). Головне – правильно відрегулювати відповідне навісне обладнання перед оранкою. Починати налаштування потрібно з захвату плуга (двох болтів на універсальній зчепленні). Далі виконується регулювання кута атаки (поглиблення плуга) за допомогою обертання ручки на зчепленні. При правильному налаштуванні мотоблок буде орати рівно і для утримування та напрями його по борознах не потрібно прикладати багато зусиль. За словами досвідчених городників, після такої оранки часто відпадає необхідність в боронуванні.

Боронування необхідно виконувати з тією метою, щоб картопляні бульби після оранки безперешкодно могли дати сходи. Цей процес полягає в розпушення верхнього шару землі для того, щоб сходи отримували достатньо вологи і кисню. За допомогою спеціальної насадки на мотоблок ви виконаєте боронування набагато швидше і ефективніше, ніж із застосуванням звичних ручних сільгоспзнарядь (борона, граблі).

Посадку картоплі мотоблоком можна здійснити з використанням картоплесаджалки-причепа або навісний картоплесаджалки. Принцип дії картоплесаджалки для мотоблока полягає в тому, що у неї є спеціальний плужок, прорывающий паралельні рівномірні борозни заданої глибини і розкладає картоплю різного розміру на однаковій відстані в землю. Відразу після цього картоплю за допомогою спеціальних окучников засипається землею.

Отримав широке поширення спосіб, при якому внесення добрив поєднується з посадкою картоплі з використанням спільно з картоплесаджалка навісна пристрою для внесення підгодівлі.

Після того як картопля зійде і набере достатній зростання, потрібно провести йогопідгортання. Для цього теж існує спеціальна насадка – одне — трирядне окучник.

Пристосування для збирання картоплі

Про те, як правильно прибирати картоплю, ви можете прочитати, перейшовши за посиланням. Картопляне бадилля скошується з допомогою косарки мотоблока. Потім її тим же мотоблоком згрібають у купи і прибирають з ділянки. Народні умільці придумали спеціальну насадку для мотоблоків: над одноплечевым плугом зміцнюється «поличка» з металевих прутків. Грудки землі під час руху мотоблока провалюються між прутами, а картопля рухається далі і падає зверху на грунт. Потім зібрана картопля складається у причіп і транспортується до місця зберігання.

У висновку можна зробити висновок, що відмінність мотоблока від культиватора полягає в тому, що мотоблок є багатофункціональним пристроєм, здатним не тільки рихлити грунт, але і практично повністю механізувати працю людини, і в чому його спростити. При цьому мотоблок досить простий в експлуатації. Головне –правильно вибрати.

Наостанок пропоную вам подивитися відео про те, як здійснюється посадка картоплі під мотоблок.

Вибір мотоблока. Посадка картоплі мотоблоком

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner